Rosaarium

NB! 2024 SUVEL JÄÄB ROOSIAED KÜLASTAJATELE SULETUKS!

Meie roosiaed on eraaed, meie külastajate sihtgrupiks on kliendid, kes on endale roosiaeda või roosipeenart rajamas ning soovivad eelnevalt tutvuda erInevate roosisortidega - milline on väljavalitud sort looduses, millistes tingimustes ta eelistab kasvada, kui haiguskindel või talvekindel on sort tegelikult ja kuidas seda eesti kliimas tagada.

Roosiaed rajati omal ajal kollektsioonaiana ja katseaiana - oleme tänaseni seda joont hoidnud ja edasi arendanud. Viimastel aastatel on aeda lisandunud 70 sorti David Austini inglise roose - ekslikult peetakse inglise roose õrnakesteks - tegelikult on nad ühed tervemad ja ka paremad talvitujad - seda infot jagame meelsasti ka oma klientidega kohapeal enne ostu sooritamist.

Põltsamaa roosiaia suurim varandus on ca 200 sorti pargiroose, millest suurem osa on aias kasvanud juba pea 30 aastat. Viimane talv oli roosidele väga raske, seda ka pargiroosidele. Vanad ajaloolised roosid on maani maha lõigatud ja kasvamas on uued noored põõsad. Enamus neist õitseb eelmise aasta võrsetel ja seega jääb sellel suvel õitemeri olemata. Tuleb loota, et järgmine talv tuleb roosidele parem ning tuleval hooajal õitsevad uhkelt juba noorendatud põõsad.

Palun austage meie otsust, et sellel suvel on aed külastajatele suletud.Erandeid ei tehta!