Constance Spry, CLI

NB! E-POOD ON AVATUD ROOSIDE ETTETELLIMISEKS KEVADEKS 2023. ROOSE VÄLJASTAME ALATES APRILLI LÕPUST 2023.

OSTES PALJASJUURSEID ROOSE ON POSTIKULU SÕLTUMATA ROOSIDE KOGUSEST PAKIAUTOMAATI 5 EURI JA ELS KULLER 10 EURI!

SortRoniroos
AretajaD.Austin
Aretamise aasta1961
Õie värvroosa
Lõhntugev
Hind: 10.50

Toode on läbimüüdud

Constance Spry, CLI

David Austini esimene patenteeritud roos. Selle roosi aretamisega algas uus ajajärk aiarooside ajaloos - populaarseks said vanamoodsad, suureõielised, lõhnavad roosid. Roos on tänaseni üks nõutumaid D. Austini roose. Oma nime on ta saanud kuulsa floristi Constance Spry järgi, kes tegi lilleseadeid kuninganna Elisabethi  pulmadeks ja tema kuningannaks kroonimise tseremooniaks, oli tunnustatud kui briti floristikahariduse rajaja.

Constance Spry on väga suurte, 13 cm läbimõõduga, pojengitaoliste roosade õitega kõrge põõsasroos, mida võib kasvatada ka roniroosina. Roos õitseb eelmise aasta võrsetel - seega vaid korra varasuvel - aias enamasti üks esimesi õitsejaid, kuid kui uhke! Õitseb ligikaudu kolm nädalat. Roosil on tugev vanade rooside lõhn, mis on segatud mürriga. Roosi kõrgus on kuni 2m, laius 1m. 

Constance Spry on meie roosiaias aia rajamisest saati - ilus ja suur vana põõsas - suve hakul alati esimene õitseja ja pilgupüüdja. Kasvab täispäikeses, roos on terve, talvitub hästi. Lisaks üles muldamisele oleme teda ka kuiva katte alla painutanud nagu teisigi väänroose - siis on järgneval aastal õisi rohkem ja põõsas suurem. Inglise aias kasvab ta meil poolvarjus - õisi vähe, effekt roosist kordades väiksem.

Romantilisse aeda väga sobiv roos.