Roosipäevad on tulemas!

26.06.2018
Roosipäevad on tulemas!Leo Ferre

Kes veel ei tea, siis Põltsamaal on roosiaed juba 20 aastat tegutsenud - sellel suvel siis 20-s juubel. Tähistame seda roosipäevadega 6,7 ja 8 juulil. Roosiaed on loodud kui kollektsioonaed - parematel päevadel oli erinevaid sorte aias üle tuhande. Paarisaja sordi ringis on pargiroose - need tänaseks suured ja võimsad. Varasemad õitsejad on praeguseks lõpetanud, paljud remontantroosid, kanada roosid, sammalroosid veel uhkes õies. Müüginimekirjas neist ca 100 Eestis kasvatatud, vastupidavat ja haiguskindlat sorti. 
Peenraroosid, mille eluiga suurt üle 10 - 15 aasta ei ole, on tänaseks suures osas asendatud uute ja vastupidavamate sortidega - samas on vanad ja head sordid nagu Gloria Dei, Alexander, Jan Spek, Schneewittchen, Lilli Marleen, Ingrid Bergman jt. ka renoveeritud aias endiselt kasvamas. Esimesed juba õies, kahe nädala pärast suurem osa õitsemas. Peenrarooside müüginimekiri on pikim - ca 200 sorti - nende hulgas palju uusi, ADR märgiga kvaliteetroose.
Meie inglise aias kasvab üle 30 sordi David Austini roose - koos püsikutega, nagu Inglismaal neid kasvatatakse. Kõik sordid juba õitsevad ja istikud on ka müügil. Uusim sort aias 2017 aretatud Dame Judi Dench - õitseb praegu oma esimest õitsemist.
Väänroose ehk roniroose on samuti üsna pikk nimekiri - sorte 50 ringis - tänavune talv on nad üsna tagasi võtnud, kuid juba näha ka õisi.
Pinnakatteroosid alles vamistuvad õitsema hakkama - roosipäevaks kindlasti ka nemad õies - sorte 35 ja ka nende hulgas uued, ADR-id ja väga head roosid.

TULE ROOSIPÄEVADELE! OSALEMINE ON TASUTA!
- Kõigil kolmel päeval on "Open House" - külastajatele on avatud kasvuhooned, kus kogu müügikauba hulgast saab oma käega oma roosi ise valida.
- Istikutel juubelihinnad - kõigil kolmel päeval saab kolm pargiroosi, väänroosi või pinnakatteroosi VAID 22 euro eest!
- Roosiaeda tutvustavad eestikeelse giidiga ekskursioonid on laupäeval kell 11 ja 13, venekeelse giidiga ekskursioon laupäeval kell 14.
- Avatud on roosikohvik ja roosibutiik!
Nagu ikka tavaks on olnud, valime meie aia kauneima roosi sellel suvel.

TULE PÕLTSAMAALE ROOSILIST NÄDALAVAHETUST VEETMA!